Solucan Gübresi üreticileri Anıtkabir’i ziyaret etti.


Türkiye Solucan Gübresi Üreticileri Derneği birinci olağan kurultayını gerçekleştirdikten sonra göreve gelen Yönetim Kurulu üyeleri, Başkan Rasim Aydın önderliğinde Anıtkabir’i ziyaret ettiler.
Türkiye’de son yıllarda ilgi odağı olan solucan gübresi üretimini disiplin altına almayı ve bir iş kesimi olarak geliştirmeyi hedefleyen önder üreticilerin kurduğu Tosgeb – Türkiye Solucan Gübresi Üreticileri Derneği, birinci kurultayı gerçekleştirdikten sonra Anıtkabir’i ziyaret etti.
1 Nisan 2017 günü Ankara’daki Etap Altınel Otel’de birinci kurultayını gerçekleştiren Tosgeb – Türkiye Solucan Gübresi Üreticileri Derneği yeni yönetim kurulu işe Anıtkabir’i ziyaret ederek başladı.

Dernek başkanı Rasim Aydın ve yönetim kurulu üyeleri Ahmet Nedanlı, İbrahim Doğuş, Nazan Özdoğan, Selçuk Zoroğlu Batur Kulaksızoğlu ve Derneğin Bilim Kurulu Başkanı Operatör Dr. Cezmi Saday Anıtkabir’i ziyaret ettiler.
Ziyaretten sonra Tarım Vizyon dergisinin sorularını yanıtlayan Rasim Aydın şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi yurdumuzun dört bir yanından çıkıp Ankara’ya gelen solucan gübresi üreticileri ile iki günden beri Tandoğan’daki Etap Altınel otelde birinci olağan kurultayımızı tamamladık. Demokratik yöntemle Katılımcıların oyları sonucu tüm kurullarımızı oluşturduk. Üreticilerimiz derneğimizin başkanlığını yürütmekle beni tekrar görevlendirdiler.
Onların bu güvenine teşekkürümüzün bir ifadesi olarak Divan kurulumuzdan yetki belgemizi aldıktan sonra Anıtkabir’e Atamızın manevi divanına geldik. Dualarımızı sunduk. Geçmişimize olan sadakatimizi ifade ettik. Onun manevi şahsında bize bugünleri sunan atalarımızı tek/tek andık. Geçmişi olmayanın geleceği olmaz deyimindeki gibi geçmişimizi bir an bile unutmadan ulusumuz için çalışma sözü verdik.
Onun bize gösterdiği ışık gibi çağdaş ülkü hedefiyle derneğimizi çalıştıracağımızı tüm üreticilerimizle bilimin ışığında topraklarımıza organik madde aşılamak için çalışacağımızı, Türkiye sevdasına sıkı sıkıya bağlı olduğumuzu seslendirdik. O’nun cesur akılcı politikasına güven duyarak 98 yıl önce yola çıkan ve bu topraklara canını vererek bize bugünleri armağan eden tüm şehit gazi ve kahramanlarımızı onun şahsında sizler aracılığı ile bir kez daha dua ile anıyoruz.
Nasıl ki 15 Temmuz’da da ülkemiz tekrar saldırıya uğradı ve yüzlerce insanımız tekrar şehit olmak pahasına yollara düştü ise bizler de bilgimizle emeğimizle çabamızla onların bize armağan ettiği bu toprakları en iyi biçimde işleyerek ve üreterek onların manevi huzurunda görevimi yapmış olacağız. Her Türk evladının aynı sorumlulukta ve bilinçte olduğuna şüphesiz inanıyoruz.
Burası küçük Asya’dır. Dünyanın göz bebeğidir. Bu topraklarda yaşamak 4 mevsimi eksiksiz yaşamaktır. Eşi benzeri yoktur. Bu yüzden bu topraklar üzerinde yaşamanın bedeli ne yazık ki ağırdır. Bu topraklarda yaşayanlar bunun hakkını vermeleri gerektiğini bilmelidir. Ülkesine bağlı kardeşliğini her şeyin üzerinde tutan aydınlıkçı bir gelecek için mücadele edenler olmalıdır.”
Sonrası Solucan Gübresi üreticileri Anıtkabir’i ziyaret etti. Tarım Vizyon | Tarım Haberleri ilk ortaya çıktı.

Tagged with:     ,

Related Articles

MAGAZİN

146007_2
Ebru Yaşar: Bana kalsa 5 çocuk daha yaparım
Posted in: MAGAZİN

Şarkıcı Ebru Yaşar, önceki gün ‘Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği’ ile Liv Hospital’ın düzenlediği etkinlikte görüntülendi. Şarkıcı Ebru Yaşar, önceki gün ‘Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği’ ile Liv Hospital’ın düzenlediği etkinlikte görüntülendi. Ebru Yaşar: Bana kalsa 5 çocuk daha yaparım Sanal Meydan Gazetesi Haber Merkezi Son Güncelleme: 23rd Eylül, 2017, 2:49 PM

Read More

SPOR

145998_2
Fransız Yohann Diniz, dünya şampiyonu en yaşlı atlet oldu
Posted in: SPOR

16. Dünya Atletizm Şampiyonası’nda 50 kilometre yürüyüşte altın madalyayı, erkeklerde Fransız Yohann Diniz, kadınlarda Portekizli Ines Henriques kazandı. 16. Dünya Atletizm Şampiyonası’nda 50 kilometre yürüyüşte altın madalyayı, erkeklerde Fransız Yohann Diniz, kadınlarda Portekizli Ines Henriques kazandı. Fransız Yohann Diniz, dünya şampiyonu en yaşlı atlet oldu Sanal Meydan Gazetesi Haber Merkezi Son Güncelleme: 14th Ağustos, 2017, […]

Read More

e-posta aboneliği

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

KÜNYE

SANAL MEYDAN TEST YAYININDADIR

İmtiyaz Sahibi


Teknik Altyapı


Alyans Bilgisayar Teknoloji Çözümleri Tekstil Turizm Gıda Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi
ADRES: Orta Çeşme Cad. Fıstıklı Bağlar No:3 Sarıyer / İstanbul
Tel: 0212 - 218 69 44  /  Faks: 0212 - 483 02 49
Turgay TÜRKOZAN

 
ALYANS BİLGİSAYAR
www.alyans.net
 
 
Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur.

Sitemizde, haber BOT ları yardımıyla otomatik olarak gelen içeriğe düzenleme yapılmaz, haberler kaynağı gösterilerek aynen yayınlanır. Bu sebepten dolayı haberler üzerinde yasal sorumluluk kabul edilmez. Haberler hakkındaki sorumluluk haber kaynaklarına aittir. 

Sitemizde şahsınızı veya kurumunuzu mağdur ettiğini düşündüğünüz bir haber varsa yayından kaldırılması için sikayet@alyans.org.tr adresine mail atmanız yeterlidir.
 
Sitemizde zaman zaman anonim resimler kullanılmaktadır. Bunların içinde yayın hakkı size ait olan resimler varsa lütfen bizimle temasa geçin. Söz konusu resimler istenildiği takdirde sitemizden kaldırılacaktır.